Výchovně-vzdělávací program

Naše žáky vzděláváme podle programu: Školní vzdělávací program "Škola pro život 2" č.j.0215/2018/ZSSMB ze dne 25. 6. 2018.

Každé dítě je individualita, proto v naší škole upřednostňujeme individuální přístup k žákům. Na základně speciálně pedagogické a psychologické diagnózy je pro každého žáka vypracován třídním učitelem (speciálním pedagogem) vespolupráci se školským poradenským zařízením (SPC nebo PPP) a rodiči individuální vzdělávací program (IVP). Na základě doporučení školského poradenského zařízení má každý žák přiznána podpůrná opatření, která jsou zohledněna v IVP. Podpůrná opatření zahrnují speciální pomůcky, přístupy a metody práce se žákem, nebo třeba asistenta pedaoga. V naší škole jsme vytvořili nový, podrobnější, školní vzdělávací program, kerý školní výstupy i učivo rozpracovává do jednotlivých ročníků. Žák má pak zpracován IVP pouze na ty předměty, ve kterých jsou uplatňována podpůrná opatření nebo ve kterých zatím nedosahuje očekávaných výstupů.

Školní vzdělávací program (.pdf)