Vybavení školy

Kdo si již přečetl výčet našich školních čínností, toho jistě nepřekvapí, že klasickým školám s jejich vybavením a drnčícím zvonkem na chodbě se podobáme jen minimálně. Naše třídy mají netradiční charakter. Žáci a pedagogové sedí ve třídě u společného stolu, aby mezi sebou mohli lépe komunikovat a při činnostech napodobovat jak učitelky, tak i sebe navzájem. Máme zde koberce, polštáře, vaky a míče, které nám umožňují měnit polohu při práci. Všude je spousta fotografií a piktogramů. Jen jedna třída má klasické lavice a před nimi tabuli. V této třídě jsou soustředěni žáci, kteří jsou nejdychtivější po učení.

Školním třídám jsou k dispozici společné herny – místnosti k relaxaci, odpočinku a hraní.
Pro relaxaci využíváme i velice oblíbený „bílý pokojíček“ s vodní postelí. K efektivnímu individuálnímu vyučování nám slouží malé individuální pracovny s regály, v nichž jsou krabice s pomůckami na strukturované učení. Ve třídách bývají počítače, ale žáci mohou využít i počítačovou pracovnu.

Jídelna s kuchyňskou linkou a základní výbavou je využívána nejen v době svačin a obědů, ale i v hodinách pracovního vyučování k nácviku vaření, úklidu a obsluhy spotřebičů.

Velikou výhodou a především nutností je bezbariérové zařízení všech prostor. Sociální zařízení jsou speciálně upravena (toalety i sprchové kouty s madly).

Protože naši školu navštěvují žáci se speciálními potřebami, vycházíme z toho při výběru školních potřeb a rehabilitačních pomůcek.

Mají-li zákonní zástupci možnost, mohou po dohodě s učiteli, dodat školní potřeby na VV, PV, PVV a potřeby osobní hygieny.